Vishay/Dale CMF65249K00BEEB
CMF65249K00BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF65249K00BEEB
Brief Description
RES 249K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65249K00BEEB.pdf
Availability of CMF65249K00BEEB
QUANTITY
CMF65249K00BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65249K00BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF65249K00BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65249K00BEEB
Related LinksCMF6524, CMF65249K00BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65249K00BEEB Details Description
Related parts for CMF65249K00BEEB
MOD RF 2.4GHZ 9600BPS W/WIRE ANT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
SWITCH CAP GREEN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
TV 61C 61#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 3POS W/B 2.0MM BLK datasheet.pdf