Vishay/Dale CMF6529K800FHR6
CMF6529K800FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6529K800FHR6
Brief Description
RES 29.8K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6529K800FHR6.pdf
Availability of CMF6529K800FHR6
QUANTITY
CMF6529K800FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6529K800FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF6529K800FHR6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6529K800FHR6
Related LinksCMF6529, CMF6529K800FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6529K800FHR6 Details Description
Related parts for CMF6529K800FHR6
CONN RECEPT 6 POS W/RAMP SL-156 datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 28POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LP5952TL-1.2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf