Vishay/Dale CMF652K4900FEEK
CMF652K4900FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF652K4900FEEK
Brief Description
RES 2.49K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF652K4900FEEK.pdf
Availability of CMF652K4900FEEK
QUANTITY
CMF652K4900FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF652K4900FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF652K4900FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF652K4900FEEK
Related LinksCMF652K, CMF652K4900FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF652K4900FEEK Details Description
Related parts for CMF652K4900FEEK
IC RCVR BUILDING BLOCK IR 16SOIC datasheet.pdf
TRIAC 600V 8A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf