Vishay/Dale CMF652M3400FKBF
CMF652M3400FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF652M3400FKBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 2.34M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF652M3400FKBF.pdf
Availability of CMF652M3400FKBF
QUANTITY
CMF652M3400FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF652M3400FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF652M3400FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.34M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF652M3400FKBF
Related LinksCMF652M, CMF652M3400FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF652M3400FKBF Details Description
Related parts for CMF652M3400FKBF
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 178 TYPE A 34POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 1GBIT 667MHZ FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 1.1A datasheet.pdf