Vishay/Dale CMF652R1380FKBF
CMF652R1380FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF652R1380FKBF
Brief Description
RES 2.138 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF652R1380FKBF.pdf
Availability of CMF652R1380FKBF
QUANTITY
CMF652R1380FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF652R1380FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF652R1380FKBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.138
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF652R1380FKBF
Related LinksCMF652R, CMF652R1380FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF652R1380FKBF Details Description
Related parts for CMF652R1380FKBF
TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC SMB datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 3.9V SOT23 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1KVDC TH 1W 48-15V datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 9200PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 330 OHM 2.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN PIN IDC 30POS W/ FLANGE datasheet.pdf