Vishay/Dale CMF6530K100BHRE70
CMF6530K100BHRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6530K100BHRE70
Brief Description
RES 30.1K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6530K100BHRE70.pdf
Availability of CMF6530K100BHRE70
QUANTITY
CMF6530K100BHRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6530K100BHRE70
Internal Part NumberEIS-CMF6530K100BHRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6530K100BHRE70
Related LinksCMF6530K, CMF6530K100BHRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6530K100BHRE70 Details Description
Related parts for CMF6530K100BHRE70
IC SRAM 16KBIT 25NS 24DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 240A D2PAK-7 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 5V 45W datasheet.pdf
LED BLUE-GREEN CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
RES 191K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf