Vishay/Dale CMF65340K00FLEK
CMF65340K00FLEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF65340K00FLEK
Brief Description
RES 340K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65340K00FLEK.pdf
Availability of CMF65340K00FLEK
QUANTITY
CMF65340K00FLEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65340K00FLEK
Internal Part NumberEIS-CMF65340K00FLEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)340k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65340K00FLEK
Related LinksCMF6534, CMF65340K00FLEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65340K00FLEK Details Description
Related parts for CMF65340K00FLEK
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20UNF 4.5V datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RIGHT ANGLE LIGHT PIPE, 2.8MM datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
BUZZER 48-120VAC 75-85DB PNL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 5W SMBJ datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 130POS datasheet.pdf