Vishay/Dale CMF65390R00FKR6
CMF65390R00FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65390R00FKR6
Brief Description
RES 390 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65390R00FKR6.pdf
Availability of CMF65390R00FKR6
QUANTITY
CMF65390R00FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65390R00FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF65390R00FKR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65390R00FKR6
Related LinksCMF6539, CMF65390R00FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65390R00FKR6 Details Description
Related parts for CMF65390R00FKR6
Crystal 19.6608MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 2MM 2POS SGL datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 104 I/O 144PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS SMD DBL ROW datasheet.pdf