Vishay/Dale CMF653R0100FKBF
CMF653R0100FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF653R0100FKBF
Brief Description
RES 3.01 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF653R0100FKBF.pdf
Availability of CMF653R0100FKBF
QUANTITY
CMF653R0100FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF653R0100FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF653R0100FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.01
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF653R0100FKBF
Related LinksCMF653R, CMF653R0100FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF653R0100FKBF Details Description
Related parts for CMF653R0100FKBF
FIXED IND 330UH 460MA 1.05 OHM datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR SMPS CM TO220 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 200VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 160MA 125VAC 63VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 2 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 31POS HL LOW P datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
GSM/HSPA datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf