Susumu RG1608N-5110-W-T1
RG1608N-5110-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-5110-W-T1
Brief Description
RES SMD 511 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-5110-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-5110-W-T1
QUANTITY
RG1608N-5110-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-5110-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-5110-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-5110-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-5110-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-5110-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-5110-W-T1
IC REG LDO 2.5V 3A DPAK datasheet.pdf
RES 12.0 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 0.5MM 20POS SMD datasheet.pdf