Vishay/Dale CMF65448R00DHEK
CMF65448R00DHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF65448R00DHEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 448 OHM 1.5W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF65448R00DHEK.pdf
Availability of CMF65448R00DHEK
QUANTITY
CMF65448R00DHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65448R00DHEK
Internal Part NumberEIS-CMF65448R00DHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)448
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65448R00DHEK
Related LinksCMF6544, CMF65448R00DHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65448R00DHEK Details Description
Related parts for CMF65448R00DHEK
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC DAC 14-BIT 400 MSPS 48-HTQFP datasheet.pdf
CAP CER 36PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC UART SINGLE W/FIFO 32-HVQFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 115V datasheet.pdf
CONN SCKT 1MM DIMM VT 240POS SMD datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf