Vishay/Dale CMF6547R500FKEK
CMF6547R500FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6547R500FKEK
Brief Description
RES 47.5 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6547R500FKEK.pdf
Availability of CMF6547R500FKEK
QUANTITY
CMF6547R500FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6547R500FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF6547R500FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6547R500FKEK
Related LinksCMF6547, CMF6547R500FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6547R500FKEK Details Description
Related parts for CMF6547R500FKEK
MOSFET N-CH 30V 161A DPAK datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 1210 datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 30ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SSMINI2 datasheet.pdf
RES 20.0 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
TYPE4 SFTY LGHT CRTN HT 743MM QD datasheet.pdf