Vishay/Dale CMF6580K600FKEA70
CMF6580K600FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6580K600FKEA70
Brief Description
RES 80.6K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6580K600FKEA70.pdf
Availability of CMF6580K600FKEA70
QUANTITY
CMF6580K600FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6580K600FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF6580K600FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)