Vishay/Dale CMF65820R00FKEB
CMF65820R00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF65820R00FKEB
Brief Description
RES 820 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65820R00FKEB.pdf
Availability of CMF65820R00FKEB
QUANTITY
CMF65820R00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65820R00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF65820R00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65820R00FKEB
Related LinksCMF6582, CMF65820R00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65820R00FKEB Details Description
Related parts for CMF65820R00FKEB
TERM BLK SAKT 1 DU TS35 KRG BRN datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 3A 175 MOHM TH datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 3V datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN M8 FML 4POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LGH 1 POS STOP J1-21 CRT LEAD datasheet.pdf
68UF 35V 10,3X32,0MM 125C 20000H datasheet.pdf