Vishay/Dale CMF6582R500FKEK
CMF6582R500FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6582R500FKEK
Brief Description
RES 82.5 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6582R500FKEK.pdf
Availability of CMF6582R500FKEK
QUANTITY
CMF6582R500FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6582R500FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF6582R500FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)82.5
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6582R500FKEK
Related LinksCMF6582, CMF6582R500FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6582R500FKEK Details Description
Related parts for CMF6582R500FKEK
RES SMD 3.9 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
BOX ALUM NATURAL 4.69"L X 3.69"W datasheet.pdf
IC DRVR LATCH 8BIT PAR IN 28PLCC datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 150POS .050" datasheet.pdf
KNOB SKIRTED THERMOSET 1/4" datasheet.pdf
CONV DC/DC DL +/-12V 1.667A 40W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
1447 W/6 14-3 SOW-A 1547 datasheet.pdf
KK RPC 156 HDR ASSY FRLK 12 CKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf