Vishay/Dale CMF659K1000FHEA11
CMF659K1000FHEA11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF659K1000FHEA11
Brief Description
RES 9.1K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF659K1000FHEA11.pdf
Availability of CMF659K1000FHEA11
QUANTITY
CMF659K1000FHEA11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF659K1000FHEA11
Internal Part NumberEIS-CMF659K1000FHEA11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF659K1000FHEA11
Related LinksCMF659K1, CMF659K1000FHEA11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF659K1000FHEA11 Details Description
Related parts for CMF659K1000FHEA11
IC MCU 8BIT 4KB OTP 40DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 1.2K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
HEATSINK SSR 3.5DEG C/W PNL MNT datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG WHT 1000' datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W CARBON LOG datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIBER RL,BLACK,40MM RAD,6.35MM S datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf