Vishay/Dale CMF659K1000JNEA11
CMF659K1000JNEA11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF659K1000JNEA11
Brief Description
RES 9.1K OHM 1.5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF659K1000JNEA11.pdf
Availability of CMF659K1000JNEA11
QUANTITY
CMF659K1000JNEA11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF659K1000JNEA11
Internal Part NumberEIS-CMF659K1000JNEA11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF659K1000JNEA11
Related LinksCMF659K1, CMF659K1000JNEA11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF659K1000JNEA11 Details Description
Related parts for CMF659K1000JNEA11
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
IC MPU SITARA 456MHZ 361NFBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SPI/SRL 500K 16MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MICRO 21 M SOD JACKS A174 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf