Vishay/Dale CMF65R27000JNEB11
CMF65R27000JNEB11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65R27000JNEB11
Brief Description
RES 0.27 OHM 1.5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF65R27000JNEB11.pdf
Availability of CMF65R27000JNEB11
QUANTITY
CMF65R27000JNEB11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65R27000JNEB11
Internal Part NumberEIS-CMF65R27000JNEB11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.27
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65R27000JNEB11
Related LinksCMF65R27, CMF65R27000JNEB11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65R27000JNEB11 Details Description
Related parts for CMF65R27000JNEB11
TERM BLOCK PLUG 22POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
IC ACCEL X-AXIS 50G 16SOIC datasheet.pdf
DOT MATRIX SELF-LAMINATING LABEL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH SELECT 3POS DPST-NC 10A datasheet.pdf
OSC MEMS 100.0000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf