Vishay/Dale CMF702M4900FHEK
CMF702M4900FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF702M4900FHEK
Brief Description
RES 2.49M OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF702M4900FHEK.pdf
Availability of CMF702M4900FHEK
QUANTITY
CMF702M4900FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF702M4900FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF702M4900FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.49M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF702M4900FHEK
Related LinksCMF702M, CMF702M4900FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF702M4900FHEK Details Description
Related parts for CMF702M4900FHEK
FAN AXIAL 119X38MM 12VDC TERM datasheet.pdf
CONN SOCKET 2-FB 60POS 5ROW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 20% 1611 datasheet.pdf
IC FPGA 120 I/O 201CSP datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
WEB CNTR CLIP,ADH,NAT,3-12.7MM C datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS CABLE SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 7 POS RA 2.54 datasheet.pdf
DIODE HEXFRED 4A 600V DPAK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf