Vishay/Dale CMF70330K00JNEB
CMF70330K00JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF70330K00JNEB
Brief Description
RES 330K OHM 1.75W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF70330K00JNEB.pdf
Availability of CMF70330K00JNEB
QUANTITY
CMF70330K00JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF70330K00JNEB
Internal Part NumberEIS-CMF70330K00JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF70330K00JNEB
Related LinksCMF7033, CMF70330K00JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF70330K00JNEB Details Description
Related parts for CMF70330K00JNEB
POT SLIDE 10K OHM .2W 60MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
BOARD AMPLIFIER EVAL 1 MCP6XXX datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 1200A DO200AA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 620 OHM 25W 5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf