Vishay/Dale CMF7044K200FKR6
CMF7044K200FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF7044K200FKR6
Brief Description
RES 44.2K OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF7044K200FKR6.pdf
Availability of CMF7044K200FKR6
QUANTITY
CMF7044K200FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF7044K200FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF7044K200FKR6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF7044K200FKR6
Related LinksCMF7044, CMF7044K200FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF7044K200FKR6 Details Description
Related parts for CMF7044K200FKR6
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE CHASSIS MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC TXRX RS232 INTELLIGNT 28WSOIC datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
SCR INV STUD 80A 400V TO-94 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf