Citizen Finedevice CMJ145T32.768KDZFTR
CMJ145T32.768KDZFTR picture photo
Mfg. Part Number
CMJ145T32.768KDZFTR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 65 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CMJ145T32.768KDZFTR.pdf
Availability of CMJ145T32.768KDZFTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CMJ145T32.768KDZFTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CMJ145T32.768KDZFTR
Internal Part NumberEIS-CMJ145T32.768KDZFTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCMJ145
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)65 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.146" L (1.80mm x 3.70mm)
Height0.071" (1.80mm)