Central Semiconductor Corp CMSH2-60M BK
CMSH2-60M BK picture photo
Mfg. Part Number
CMSH2-60M BK
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 60V 2A SMA
Datasheet Download
CMSH2-60M BK.pdf
Availability of CMSH2-60M BK
QUANTITY
CMSH2-60M BK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMSH2-60M BK
Internal Part NumberEIS-CMSH2-60M BK
Lead Free Status / RoHS StatusRequest inventory verification / Request inventory verification
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMSH2-60M BK
Related LinksCMSH2-, CMSH2-60M BK Datasheet, Central Semiconductor Corp Distributor
CMSH2-60M BK Details Description
Related parts for CMSH2-60M BK
RES SMD 422 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 HCSL 20-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
LED XLAMP 80CRI 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM T/H datasheet.pdf