Citizen Finedevice CMX309FLC16.000M-UT
CMX309FLC16.000M-UT picture photo
Mfg. Part Number
CMX309FLC16.000M-UT
Brief Description
OSC XO 16.000MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
CMX309FLC16.000M-UT.pdf
Availability of CMX309FLC16.000M-UT
QUANTITY
CMX309FLC16.000M-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CMX309FLC16.000M-UT
Internal Part NumberEIS-CMX309FLC16.000M-UT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
TypeXO (Standard)
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMX309FLC16.000M-UT
Related LinksCMX309FLC, CMX309FLC16.000M-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CMX309FLC16.000M-UT Details Description
Related parts for CMX309FLC16.000M-UT
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 1.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 15A CHASSIS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ16B PG21 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 410MW SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 620PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf