Citizen Finedevice CMX309HBC33.3333M-UT
CMX309HBC33.3333M-UT picture photo
Mfg. Part Number
CMX309HBC33.3333M-UT
Brief Description
OSC XO 33.3333MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
CMX309HBC33.3333M-UT.pdf
Availability of CMX309HBC33.3333M-UT
QUANTITY
CMX309HBC33.3333M-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CMX309HBC33.3333M-UT
Internal Part NumberEIS-CMX309HBC33.3333M-UT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
TypeXO (Standard)
Frequency33.3333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)15mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMX309HBC33.3333M-UT
Related LinksCMX309HBC3, CMX309HBC33.3333M-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CMX309HBC33.3333M-UT Details Description
Related parts for CMX309HBC33.3333M-UT
JUMPER-H1506TR/A2015A/X 10" datasheet.pdf
BANANA PLUG/FUSE HOLDER 24" RED datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 2.97A 111 MOHM datasheet.pdf
IC REG CTLR DUAL MEM TERM 10MSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-24VOUT SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA datasheet.pdf
10BASED-T ETHERNET CONTROLLER datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF11 ACCESSORIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf