Bel Fuse Inc. CN0966A20A16SN-200
CN0966A20A16SN-200 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966A20A16SN-200
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 16C 16#16 S PLUG AN WC
Datasheet Download
CN0966A20A16SN-200.pdf
Availability of CN0966A20A16SN-200
QUANTITY
CN0966A20A16SN-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966A20A16SN-200
Internal Part NumberEIS-CN0966A20A16SN-200
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966A20A16SN-200
Related LinksCN0966A20, CN0966A20A16SN-200 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966A20A16SN-200 Details Description
Related parts for CN0966A20A16SN-200
CHASSIS, GLx75 SINGLE SERIES datasheet.pdf
RES SMD 3.48M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT PLASTIC GRAY datasheet.pdf
IC TXRX RS232 INTELLIGENT 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
SHEET ALUM FOIL 19.05MM SQ 5/PK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
IC HALL EFFECT LATCH SOT23W-3 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 3900UF 15V CHA MNT datasheet.pdf