Bel Fuse Inc. CN0966A20A28PN-000
CN0966A20A28PN-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966A20A28PN-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 28C 24#20 4#12 P PLUG AN
Datasheet Download
CN0966A20A28PN-000.pdf
Availability of CN0966A20A28PN-000
QUANTITY
CN0966A20A28PN-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966A20A28PN-000
Internal Part NumberEIS-CN0966A20A28PN-000
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966A20A28PN-000
Related LinksCN0966A20, CN0966A20A28PN-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966A20A28PN-000 Details Description
Related parts for CN0966A20A28PN-000
TRANS 2PNP 50V 0.5A MINI6 datasheet.pdf
VARISTOR 940V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 5W DO15 datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPST-NO .25A 100V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SENSING RESISTOR 25 KV datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 120 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 10A 21 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR 2.5A 32VDC ROCKER datasheet.pdf