Bel Fuse Inc. CN0966B16G10SN-000
CN0966B16G10SN-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B16G10SN-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10C 10#16 S TH PLUG LC
Datasheet Download
CN0966B16G10SN-000.pdf
Availability of CN0966B16G10SN-000
QUANTITY
CN0966B16G10SN-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B16G10SN-000
Internal Part NumberEIS-CN0966B16G10SN-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B16G10SN-000
Related LinksCN0966B16, CN0966B16G10SN-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B16G10SN-000 Details Description
Related parts for CN0966B16G10SN-000
POT 10K OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS STR PCB PRSFT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 120A D2PAK datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 138MA 6.96 OHM datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS datasheet.pdf