Bel Fuse Inc. CN0966B18G31S8-000
CN0966B18G31S8-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B18G31S8-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 31C 31#20 S TH PLUG LC
Datasheet Download
CN0966B18G31S8-000.pdf
Availability of CN0966B18G31S8-000
QUANTITY
CN0966B18G31S8-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B18G31S8-000
Internal Part NumberEIS-CN0966B18G31S8-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B18G31S8-000
Related LinksCN0966B18, CN0966B18G31S8-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B18G31S8-000 Details Description
Related parts for CN0966B18G31S8-000
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CABLE ASSY 5POS FEMALE 2M datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS HIGH 7PPM datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC datasheet.pdf
AB 9C 6#16, 3#12 SKT PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS 100MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf