Bel Fuse Inc. CN0966B22S12S8-000
CN0966B22S12S8-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B22S12S8-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 12C 12#12 S PLUG SS LC
Datasheet Download
CN0966B22S12S8-000.pdf
Availability of CN0966B22S12S8-000
QUANTITY
CN0966B22S12S8-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B22S12S8-000
Internal Part NumberEIS-CN0966B22S12S8-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B22S12S8-000
Related LinksCN0966B22, CN0966B22S12S8-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B22S12S8-000 Details Description
Related parts for CN0966B22S12S8-000
CONN HEADER 12POS .156 VERT GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER SH 9POS SIDE 1MM TIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REGISTER 4WORD X 4BIT 16-SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 6V datasheet.pdf