Vishay/Vitramon VJ0805D221MLPAR
VJ0805D221MLPAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D221MLPAR
Brief Description
CAP CER 220PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D221MLPAR.pdf
Availability of VJ0805D221MLPAR
QUANTITY
VJ0805D221MLPAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D221MLPAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D221MLPAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D221MLPAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D221MLPAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D221MLPAR Details Description
Related parts for VJ0805D221MLPAR
FUSE AUTO 10A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-75VIN +/-12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
LED INDICATOR 14MM W/BEZEL datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
TXRX DWDM FULL BAND TUNABLE XFP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.082UF RADIAL datasheet.pdf