Bel Fuse Inc. CN0966B24S61SN-000
CN0966B24S61SN-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B24S61SN-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 61C 61#20 S PLUG SS LC
Datasheet Download
CN0966B24S61SN-000.pdf
Availability of CN0966B24S61SN-000
QUANTITY
CN0966B24S61SN-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B24S61SN-000
Internal Part NumberEIS-CN0966B24S61SN-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B24S61SN-000
Related LinksCN0966B24, CN0966B24S61SN-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B24S61SN-000 Details Description
Related parts for CN0966B24S61SN-000
RES SMD 82.5OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 210NH 68A 0.24 MOHM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SRL/PAR 40K 28SOIC datasheet.pdf
CRIMP TOOL FOR CK 1.6-ER AND-BR datasheet.pdf
ACCY EVENT INPUT UNIT OPTION datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC XO 16.667MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf