Bel Fuse Inc. CN0967C10G20S8-240
CN0967C10G20S8-240 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C10G20S8-240
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 2C 2#16 S TH RECP WC
Datasheet Download
CN0967C10G20S8-240.pdf
Availability of CN0967C10G20S8-240
QUANTITY
CN0967C10G20S8-240 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C10G20S8-240
Internal Part NumberEIS-CN0967C10G20S8-240
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C10G20S8-240
Related LinksCN0967C10, CN0967C10G20S8-240 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C10G20S8-240 Details Description
Related parts for CN0967C10G20S8-240
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 2POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 10COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 600V 70A DO5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-SUB FILTER 25POS IP67 datasheet.pdf