Bel Fuse Inc. CN0967C12G03SN-040
CN0967C12G03SN-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C12G03SN-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 3C 3#16 S TH RECP LC
Datasheet Download
CN0967C12G03SN-040.pdf
Availability of CN0967C12G03SN-040
QUANTITY
CN0967C12G03SN-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C12G03SN-040
Internal Part NumberEIS-CN0967C12G03SN-040
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C12G03SN-040
Related LinksCN0967C12, CN0967C12G03SN-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C12G03SN-040 Details Description
Related parts for CN0967C12G03SN-040
BOX STEEL GRAY 6"L X 6"W datasheet.pdf
CONN PLUG/RCPT 7POS 18-16AWG KIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 17.27MM datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
762 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
TV 5C 5#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 10 V datasheet.pdf