Bel Fuse Inc. CN0967C16G10P8-240
CN0967C16G10P8-240 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C16G10P8-240
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 10C 10#16 P TH RECP WC
Datasheet Download
CN0967C16G10P8-240.pdf
Availability of CN0967C16G10P8-240
QUANTITY
CN0967C16G10P8-240 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C16G10P8-240
Internal Part NumberEIS-CN0967C16G10P8-240
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C16G10P8-240
Related LinksCN0967C16, CN0967C16G10P8-240 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C16G10P8-240 Details Description
Related parts for CN0967C16G10P8-240
CAP CER 330PF 200V 1111 datasheet.pdf
18P MTA100 CONN ASSY GRN LF datasheet.pdf
IC ADC 16BIT PAR/SRL 25MSP 52QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 12V datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
DC SOLENOID MAGNET PUSH datasheet.pdf
LED 1/2" DOME GRN 230VAC LEAD datasheet.pdf