Bel Fuse Inc. CN0967C20G16S10-040
CN0967C20G16S10-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C20G16S10-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 16C 16#16 S TH RECP LC
Datasheet Download
CN0967C20G16S10-040.pdf
Availability of CN0967C20G16S10-040
QUANTITY
CN0967C20G16S10-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C20G16S10-040
Internal Part NumberEIS-CN0967C20G16S10-040
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C20G16S10-040
Related LinksCN0967C20, CN0967C20G16S10-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C20G16S10-040 Details Description
Related parts for CN0967C20G16S10-040
IC 4.12V P-P 15% SOT23-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 300MA SOT-23 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 319K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC P600 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 120A H2PAK-2 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 10V 2917 datasheet.pdf