Bel Fuse Inc. CN0967C24S43P8Y040
CN0967C24S43P8Y040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C24S43P8Y040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 43C 23#20 20#16 P RECP S
Datasheet Download
CN0967C24S43P8Y040.pdf
Availability of CN0967C24S43P8Y040
QUANTITY
CN0967C24S43P8Y040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C24S43P8Y040
Internal Part NumberEIS-CN0967C24S43P8Y040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C24S43P8Y040
Related LinksCN0967C24, CN0967C24S43P8Y040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C24S43P8Y040 Details Description
Related parts for CN0967C24S43P8Y040
CONN HEADER HS .5MM 240POS DL AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
RES SMD 9.09 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 2.2A 14.5V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 10W datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf