Bel Fuse Inc. CN1020A14G12S6Y040
CN1020A14G12S6Y040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A14G12S6Y040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 9#20 3#16 S BY PLUG LC
Datasheet Download
CN1020A14G12S6Y040.pdf
Availability of CN1020A14G12S6Y040
QUANTITY
CN1020A14G12S6Y040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A14G12S6Y040
Internal Part NumberEIS-CN1020A14G12S6Y040
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A14G12S6Y040
Related LinksCN1020A14, CN1020A14G12S6Y040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A14G12S6Y040 Details Description
Related parts for CN1020A14G12S6Y040
RES SMD 2.61KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC USB 2.0 SW HI-SPEED 10-UDFN datasheet.pdf
MAGNET PERM NDFEB 10.0X5.0X1.9MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X56MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
PC99AL SCR 139.7X94X0.1MM datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf