Bel Fuse Inc. CN1020A20A16S9-040
CN1020A20A16S9-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A20A16S9-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 16C 16#16 S PLUG AN LC
Datasheet Download
CN1020A20A16S9-040.pdf
Availability of CN1020A20A16S9-040
QUANTITY
CN1020A20A16S9-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A20A16S9-040
Internal Part NumberEIS-CN1020A20A16S9-040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A20A16S9-040
Related LinksCN1020A20, CN1020A20A16S9-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A20A16S9-040 Details Description
Related parts for CN1020A20A16S9-040
IC REG LDO 1.5V 0.3A 6HVSOF datasheet.pdf
TERM FORK LK VYL 22-18AWG #10 datasheet.pdf
RES SMD 18.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TAPE VINYL FOAM 1/16 X 1/4" BLK datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 700V 3A DO215AB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 20POS 0.50MM R/A datasheet.pdf