Techflex CNN0.25BK200
CNN0.25BK200 picture photo
Mfg. Part Number
CNN0.25BK200
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
CARBONIZED NYLON 1/4" BLK 200'
Datasheet Download
CNN0.25BK200.pdf
Availability of CNN0.25BK200
QUANTITY
CNN0.25BK200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CNN0.25BK200
Internal Part NumberEIS-CNN0.25BK200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesFlexo® Conductive
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.250" (6.35mm)
Diameter - Maximum0.438" (11.13mm)
Length200' (61.0m)
MaterialNylon, Carbonized
FeaturesShielding, Static Protection
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CNN0.25BK200
Related LinksCNN0.2, CNN0.25BK200 Datasheet, Techflex Distributor
CNN0.25BK200 Details Description
Related parts for CNN0.25BK200
CONN TERM BLOCK 12POS 5.0MM PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER W/ADJ VCO 24LFCSP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOX PLSTC BLK/CLR 4.38"LX3.25"W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 6PST 2A 20V datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 2MM NPN NC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BROWN 5000' datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 180 OHM 14DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
A22TK-2RR-03-01 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8DFN datasheet.pdf