Vishay/Dale CP000543R00JB14
CP000543R00JB14 picture photo
Mfg. Part Number
CP000543R00JB14
Brief Description
RES 43 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL
Datasheet Download
CP000543R00JB14.pdf
Availability of CP000543R00JB14
QUANTITY
CP000543R00JB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CP000543R00JB14
Internal Part NumberEIS-CP000543R00JB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP000543R00JB14
Related LinksCP00054, CP000543R00JB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CP000543R00JB14 Details Description
Related parts for CP000543R00JB14
Connector Receptacle 68 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 60A TO-247 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
IC LASR CTRLR 1CHAN 5.5V 32LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 352 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER SOLDER CUP 2.54MM datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf
MICRO 9C S 18" WHT JACKP datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf