AVX Corporation CP0603A0837CNTR
CP0603A0837CNTR picture photo
Mfg. Part Number
CP0603A0837CNTR
Manufacturer
Product Category
RF Directional Coupler
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 837MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603A0837CNTR.pdf
Availability of CP0603A0837CNTR
QUANTITY
CP0603A0837CNTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603A0837CNTR
Internal Part NumberEIS-CP0603A0837CNTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Directional Coupler
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Coupler TypeStandard
Frequency837MHz
Coupling Factor-
Applications-
Insertion Loss-
Power - Max3W
Isolation-
Return Loss-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603A0837CNTR
Related LinksCP0603A, CP0603A0837CNTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603A0837CNTR Details Description
Related parts for CP0603A0837CNTR
CAP ALUM 56000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 500VAC 400VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CARTRIDGE 6 OZ 10/PK datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS PNL MNT PIN datasheet.pdf