AVX Corporation CP0603A0897MLTR
CP0603A0897MLTR picture photo
Mfg. Part Number
CP0603A0897MLTR
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 897MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603A0897MLTR.pdf
Availability of CP0603A0897MLTR
QUANTITY
CP0603A0897MLTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603A0897MLTR
Internal Part NumberEIS-CP0603A0897MLTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Coupler TypeStandard
Frequency880MHz ~ 915MHz
Coupling Factor23.4dB
ApplicationsE-GSM
Insertion Loss0.2dB
Power - Max3W
Isolation-47dB
Return Loss32dB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603A0897MLTR
Related LinksCP0603A, CP0603A0897MLTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603A0897MLTR Details Description
Related parts for CP0603A0897MLTR
IC FLASH 1MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN HOOD D-SUB 25POS BLK PLASTC datasheet.pdf
DETECT HEATER ELEMENT 220V CHAS datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON T 15-19MM WHITE datasheet.pdf
DIAL 7/8" 10 TURN 6MM SHAFT datasheet.pdf
CONV DC-DC 24V OUT CHASSIS MNT datasheet.pdf
3-WAY ISOLATING AMP 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
T5009-6SS 2NC+2NO STD ACT M20/NP datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 600MA 950 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf