AVX Corporation CP0603A1747BWTR
CP0603A1747BWTR picture photo
Mfg. Part Number
CP0603A1747BWTR
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 1747MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603A1747BWTR.pdf
Availability of CP0603A1747BWTR
QUANTITY
CP0603A1747BWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603A1747BWTR
Internal Part NumberEIS-CP0603A1747BWTR
PackagingTape & Reel (TR)
Coupler TypeStandard
Frequency1.71GHz ~ 1.785GHz
Coupling Factor10 ± 1dB
ApplicationsPCN
Insertion Loss0.8dB
Power - Max3W
Isolation-23dB
Return Loss-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603A1747BWTR
Related LinksCP0603A, CP0603A1747BWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603A1747BWTR Details Description
Related parts for CP0603A1747BWTR
CAP LED LENS RND T1 3/4 .031" YW datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
Crystal 28.3750MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY FLK STG 6POS TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 350MW SOT23 datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SOD123 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
Crystal 20.4800MHz 30ppm 12pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
390UF 250V 25X35MM 105C 5000H datasheet.pdf