AVX Corporation CP0603A2442DWTR
CP0603A2442DWTR picture photo
Mfg. Part Number
CP0603A2442DWTR
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 2442MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603A2442DWTR.pdf
Availability of CP0603A2442DWTR
QUANTITY
CP0603A2442DWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603A2442DWTR
Internal Part NumberEIS-CP0603A2442DWTR
Coupler TypeStandard
Frequency2.4GHz ~ 2.484GHz
Coupling Factor6.5 ± 1dB
ApplicationsWireless LAN
Insertion Loss1.5dB
Power - Max3W
Isolation-17dB
Return Loss-18dB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603A2442DWTR
Related LinksCP0603A, CP0603A2442DWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603A2442DWTR Details Description
Related parts for CP0603A2442DWTR
IC D/A CONV 10BIT QUAD 16-SSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PCB 3POS OR datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
TRANS RF PNP 20V 50MA TO-92 datasheet.pdf
28P MTA100 CONN ASSY RED 30AU datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.294 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMB datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG 5000' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf