AVX Corporation CP0603D0836AWTR
CP0603D0836AWTR picture photo
Mfg. Part Number
CP0603D0836AWTR
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 836MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603D0836AWTR.pdf
Availability of CP0603D0836AWTR
QUANTITY
CP0603D0836AWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603D0836AWTR
Internal Part NumberEIS-CP0603D0836AWTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Coupler TypeStandard
Frequency824MHz ~ 849MHz
Coupling Factor13.5dB
ApplicationsAMPS
Insertion Loss0.5dB
Power - Max3W
Isolation-35dB
Return Loss-23dB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603D0836AWTR
Related LinksCP0603D, CP0603D0836AWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603D0836AWTR Details Description
Related parts for CP0603D0836AWTR
IC INVERTER DUAL 1-INPUT 8DSBGA datasheet.pdf
CONN INTERFACE ONE PC 1MM 40POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE DRVR 20-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO220AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 145K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 69 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.13K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 39MA 30.5 OHM TH datasheet.pdf