3M CP2-SAB110-1-KR
CP2-SAB110-1-KR picture photo
Mfg. Part Number
CP2-SAB110-1-KR
Brief Description
HEADER PRESS-FIT TYPE AB 110POS
Datasheet Download
CP2-SAB110-1-KR.pdf
Availability of CP2-SAB110-1-KR
QUANTITY
CP2-SAB110-1-KR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP2-SAB110-1-KR
Internal Part NumberEIS-CP2-SAB110-1-KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package840
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Connector StyleAB 22
Number of Positions110
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationPress-Fit
Connector UsageCompactPCI
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP2-SAB110-1-KR
Related LinksCP2-SAB, CP2-SAB110-1-KR Datasheet, 3M Distributor
CP2-SAB110-1-KR Details Description
Related parts for CP2-SAB110-1-KR
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR QUAD 16-TQFN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf