TE Connectivity AMP Connectors CPF0201D86R6E1
CPF0201D86R6E1 picture photo
Mfg. Part Number
CPF0201D86R6E1
Brief Description
RES SMD 86.6 OHM 0.5% 1/32W 0201
Datasheet Download
CPF0201D86R6E1.pdf
Availability of CPF0201D86R6E1
QUANTITY
CPF0201D86R6E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPF0201D86R6E1
Internal Part NumberEIS-CPF0201D86R6E1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPF0201D86R6E1
Related LinksCPF0201, CPF0201D86R6E1 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
CPF0201D86R6E1 Details Description
Related parts for CPF0201D86R6E1
TRIMMER 500K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDTX2 15A datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.5NS 256FPBGA datasheet.pdf
IMPACT BP 4X10 GL/W SN datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
C17 3A BUSSMANN 10 IN BAG datasheet.pdf
RES SMD 79.6KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf