Sumida Corporation CPFC54-510C-OW
CPFC54-510C-OW picture photo
Mfg. Part Number
CPFC54-510C-OW
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 51UH SMD
Datasheet Download
CPFC54-510C-OW.pdf
Availability of CPFC54-510C-OW
QUANTITY
CPFC54-510C-OW Order Process
Ship out your order
Specifications of CPFC54-510C-OW
Internal Part NumberEIS-CPFC54-510C-OW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCPFC
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance51µH
Current600mA
DC Resistance (DCR)160 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.374" L x 0.222" W (9.50mm x 5.65mm)
Height (Max)0.193" (4.90mm)
Package / CaseHorizontal, 4 Flat Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPFC54-510C-OW
Related LinksCPFC54-, CPFC54-510C-OW Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CPFC54-510C-OW Details Description
Related parts for CPFC54-510C-OW
RES SMD 360 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS STR 15GOLD SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 100POS .050 R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.75A 56 MOHM SMD datasheet.pdf