TDK Corporation CPL2510T1R0M
CPL2510T1R0M picture photo
Mfg. Part Number
CPL2510T1R0M
Brief Description
FIXED IND 1UH 1.2A 90 MOHM SMD
Datasheet Download
CPL2510T1R0M.pdf
Availability of CPL2510T1R0M
QUANTITY
CPL2510T1R0M Order Process
Ship out your order
Specifications of CPL2510T1R0M
Internal Part NumberEIS-CPL2510T1R0M
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating1.2A
Current - Saturation1.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)117 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.059" W (2.50mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPL2510T1R0M
Related LinksCPL251, CPL2510T1R0M Datasheet, TDK Corporation Distributor
CPL2510T1R0M Details Description
Related parts for CPL2510T1R0M
RES SMD 261 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK 16A 300V 14-24AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
WIREMOUNT SOCKET PREASSEMBL 14CO datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf